Aangiftebrief
Czy muszę / kiedy trzeba rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii ?

W przypadku osób nie zameldowanych na terenie Holandii, rozliczenie z podatku dochodowego w Holandii konieczne jest w następujących przypadkach:

 1. Jeśli przysługuje Ci zwrot podatku dochodowego z Holandii w kwocie powyżej 15 EURO.

  Zgodnie z aktualnymi holenderskimi przepisami podatkowymi osoby, którym z rozliczenia podatku dochodowego w Holandii wynika zwrot podatku w kwocie wyższej niż 15 EURO, zobowiązane są do złożenia holenderskiego zeznania podatkowego. Za rok 2018 należy to zrobić do 1 LIPCA 2019

  Całkowity koszt usługi uzyskania zwrotu podatku z Holandii za naszym pośrednictwem wynosi 150 zł.

  Aby otrzymać szczegółowe informację na ten temat wpisz poniżej swój adres e-mail > i kliknij przycisk Wyślij.

   
   

  W odpowiedzi, otrzymasz od nas wiadomość e-mail zawierającą:

  • KOMPLET DOKUMENTÓW wymaganych do rozliczenia się i ubiegania o zwrot podatku z Holandii, oraz

  • DOKŁADNĄ INSTRUKCJĘ co z nimi zrobić.

  Bez żadnych kosztów i zobowiązań.

 2. Jeśli otrzymałeś(aś) z holenderskiego urzędu podatkowego Belastingdienst pismo o nazwie Aangiftebrief.

  Jest to pismo wysyłane przez holenderski urząd podatkowy Belastingdienst na przełomie LUTEGO i MARCA każdego roku.

  Klinij TUTAJ aby zobaczyć jak wygląda wzór pisma Aangiftebrief 2018.

  Jeżeli otrzymałes(aś) z Holandii pismo o nazwie Aangiftebrief 2018 oznacza to, że holenderski urząd podatkowy wzywa cię do rozliczenia w wyznaczonym na nim terminie. Za rok 2018 jest to 1 LIPEC 2019. W takim wypadku, musisz rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii zarówno wtedy kiedy przysługuje ci jakiś zwrot podatku jak i wtedy gdy wychodzi ci jego dopłata. Jeżeli tego nie zrobisz urząd Belastingdienst może obciązyć cię karą w kwocie minimum 369 EURO do nawet 984 EURO.

  Jeżeli nie jesteś w stanie rozliczyć się z Holandią w wyżej wspomnianym terminie, możemy przygotować dla ciebie pismo z prośbą o jego przedłużenie. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail.

  Dotyczy to również osób, które w danym roku podatkowym nie pracowały w ogóle na terenie Holandii i nie uzyskały tam żadnych dochodów. W takim przypadku osoby te muszą złożyć holenderskie zeznanie zerowe. Jeżeli tego nie zrobią, zostaną one również obciążone przez urząd Belastingdienst karą w kwocie do 984 EURO.

  Holenderską deklarację zerową można złożyć również za pośrednictwem naszego biura. Koszt takiej usługi wynosi 123 zł. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 3. Jeśli musisz dopłacić w Holandii podatek dochodowy w kwocie 46 EURO lub wyższej.

  Zgodnie z holenderskimi przepisami podatkowymi osoby, którym z rozliczenia podatku dochodowego w Holandii wynika dopłata w kwocie równej 46 EURO lub wyższej, również zobowiązane są do złożenia holenderskiego zeznania podatkowego. Za rok 2018 należy to zrobić do 1 LIPCA 2019.

  Jeżeli dotyczy Cię powyższa sytuacja i chcesz rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii, proponujemy ci obniżoną opłatę za wypełnienie twojej holenderskiej deklaracji podatkowej w kwocie 123 zł. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W pozostałych przypadkach, osoby które nie były zameldowane na terenie Holandii mogą, ale nie muszą rozliczać się z podatku dochodowego w Holandii.

 


NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Jak załatwić zwrot podatku z Holandii ?

 2. Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii ?

 3. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii ?

 4. Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zwrotu podatku z Holandii ?

 5. Ile czasu trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii ?

 6. Holenderska karta podatkowa Jaaropgaaf / Jaaropgave

 7. Rozłąkowe z Holandii. Co to jest, ile wynosi, jak załatwić ?

 8. Ile wynosi podatek w Holandii ?

 9. Progi podatkowe w Holandii

 10. Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

 11. Czy muszę rozliczać się z podatku w Holandii ?

 12. Jaka jest kara za niezłożenie zeznania podatkowego w Holandii ?

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.