ZWROT PODATKU z Holandii 2018 / 2017 - sprawdź jakie zaszły zmiany

 • Całkowity koszt usługi tylko 150 zł
 • Bez prowizji procentowych i ukrytych kosztów
 • Bezpłatna kalkulacja wysokości ZWROTU PODATKU i ROZŁĄKOWEGO z Holandii
 • Średni czas oczekiwania od 3 do 12 miesięcy
 • Rozłąkowe dla współmałżonka lub partnera podatkowego
 • Ulgi na dzieci i osoby samotnie wychowujące dzieci
 • Pomoc w uzyskaniu karty podatkowej Jaaropgaaf / Jaaropgave
 • Fachowe doradztwo i obsługa

Począwszy od roku podatkowego 2015 wprowadzono w Holandii duże zmiany w przepisach podatkowych dotyczących obcokrajowców pracujących na terenie Holandii.

Wbrew powszechnie krążącym plotkom, w/w zmiany choć nieco utrudniają to jednak nadal umożliwiają uzyskanie zwrotu podatku dochodowego z Holandii.

Nie musisz się jednak tym martwić, ponieważ po dostarczeniu nam kompletu wymaganych dokumentów, poinformujemy cie najpierw jaka dokładnie kwota zwrot podatku z Holandii Ci się należy !

Jeżeli po potwierdzeniu przysługującej Ci kwoty zwrotu uznasz, że nie chcesz Twojego holenderskiego formularza Aangifte za naszym pośrednictwem, na tym etapie będziesz mógł/mogła zakończyć całą sprawę bez ponoszenia żadnych kosztów.

Aktualnie można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za lata 2017, 2016, 2015, 2014, 2013.

 1. Wymagane dokumenty
 2. Koszty i procedura
 3. Kalkulator
 4. Dlaczego my?
 5. Najczęstsze pytania (FAQ)

WYMAGANE DOKUMENTY

Żeby rozliczyć i ubiegać się o zwrot podatku z Holandii potrzebne Ci będą następujące dokumenty:

W przypadku dokumentu Salaris musi to być jednak odcinek dotyczący ostatniej wypłaty pieniędzy jaką otrzymałeś(aś) od Twojego holenderskiego pracodawcy w rozliczanym roku podatkowym.

JaaropgaafJaaropgave zobowiazany jest wydać każdy holenderski pracodawca po zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło zatrudnienie pracownika. Jeśli w danym roku pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, musisz ubiegać się o kartę podatkową od każdego z nich.

Jeżeli nie posiadasz holenderskich kart podatkowych, należy zwrócić się o ich wydanie do swojej agencji pracy / pracodawcy lub urzędu, który wypłacał Ci zasiłek dla bezrobotnych lub chorobowe lub rentę lub emeryturę w Holandii.

Jeśli z jakichś przyczyn nie jesteś w stanie uzyskać holenderskich kart podatkowych samodzielnie, możemy również zwrócić się o ich wydanie w Twoim imieniu. Kliknij ten link aby dowiedzieć się jak uzyskać JaaropgaafJaaropgave z Holandii za naszym za naszym pośrednictwem.

Jeśli posiadasz komplet kart podatkowych JaaropgaafJaaropgave za rozliczany rok podatkowy, możesz bez obaw rozliczyć i ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

Można starać się o zwrot kwoty z pozycji Ingehouden loonbelasting lub Ingehouden loonheffing. Kliknij ten link aby zobaczyć tłumaczenie Jaaropgaaf / Jaaropgave.

 • ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH Z POLSKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO

UWAGA !
Jeżeli chcesz ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za rok 2013 lub 2014 pomiń ten krok - za te lata "Zaświadczenie o dochodach" nie jest wymagane.

Jeżeli chcesz ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za rok 2017 lub 2016 lub 2015, najpierw musisz potwierdzić w polskim Urzędzie Skarbowym specjalny formularz "Zaświadczenie o dochodach", wymagany przez holenderski urząd podatkowy Belastingdienst.

Służy on potwierdzeniu ile wyniósł Twój dochód uzyskany w Polsce oraz wszystkich innych krajach poza Holandią.

Dotyczy to również osób, które w danym roku nie uzyskały żadnego dochodu poza Holandią.

Zaświadczenie / formularz ten należy:
1. Otworzyć lub pobrać z naszego serwera:
- kliknij myszką TUTAJ aby otworzyć lub pobrać formularz "Zaświadczenie o dochodach" za rok 2017 
- kliknij myszką TUTAJ aby otworzyć lub pobrać formularz "Zaświadczenie o dochodach" za rok 2016
- kliknij myszką TUTAJ aby otworzyć lub pobrać formularz "Zaświadczenie o dochodach" za rok 2015
2. Wydrukować (obie strony);
3. W polach w sekcji 2/2a Dane podatnika, wpisać DRUKOWANYMI LITERAMI wymagane dane personalne;
4. W polach w sekcji 3 Podpis, wpisać MIEJSCOWOŚĆ oraz DATĘ a następnie podpisać się Imieniem i Nazwiskiem się w ramce;
5. Proszę nie wypełniać żadnych pól w sekcji 4 i 5;
6. Udać się z formularzem do Urzędu Skarbowego, pod który należysz i złożyć tam wniosek o jego potwierdzenie.

UWAGA !!!
Bez potwierdzonego formularza "Zaświadczenie o dochodach" nie będziesz mieć prawa do odliczenia podstawowej ulgi podatkowej i najprawdopodobniej nie będzie Ci przysługiwał też żaden zwrot podatku z Holandii.

Potwierdzony formularz / zaświadczenie możesz uzyskać tylko pod warunkiem, że za wybrany rok rozliczyłeś(aś) się już dochodów uzyskanych w Holandii przed polskim Urzędem Skarbowym. Jeżeli tego nie zrobiłeś(aś) musisz w pierwszej kolejności zgłosić i rozliczyć holenderskie dochody w twoim Urzędzie Skarbowym, na deklaracji podatkowej PIT-36 i załączniku PIT Z/G.

Jeśli nie rozliczyłeś(aś) się jeszcze z dochodu holenderskiego w Polsce, możemy przygotować dla Ciebie również polską deklarację podatkową PIT-36 wraz z załącznikiem PIT Z/G. Koszt takiej usługi wynosi 100 zł i jest płatny niezależnie od usługi rozliczenia podatku dochodowego w Holandii.

Aby otrzymać więcej informacji na temat PIT-36 i PIT Z/G wpisz poniżej swój adres e-mail > i kliknij prrzycisk Wyślij.

 
 

W odpowiedzi otrzymasz od wiadomość e-mail bez żadnych kosztów i zobowiązań.

KOSZTY I PROCEDURA

Zwrot podatku z Holandii możesz załatwić u nas na dwa sposoby:

 • W siedzibie naszych biur - Racibórz ul. Adama Mickiewicza 10A/3 lub Opole ul. Ks. Hugona Kołłątaja 10/1

  W takim wypadku całkowity koszt usługi wypełnienia formularza Aangifte dla osób nie zamledowanych w Holandii wynosi 150 zł i jest płatny podczas wizyty w naszym biurze.

  Żeby załatwić zwrot podatku bezpośrednio w naszej siedzibie, przyjdź do jednego z naszych biur i zabierz ze sobą następujące dokumenty:

  • - dowód osobisty lub aktualny paszport;

  • - numer konta bankowego na który chcesz otrzymać zwrot podatku z Holandii;

  • - ostatni dokument otrzymany z holenderskiego urzędu podatkowego Belastingdienst lub dokument potwierdzający nadanie ci holenderskiego numeru podatkowego SoFi / BSN;

  • - komplet holenderskich kart podatkowych Jaaropgaaf / Jaaropgave za dany rok.

  Podczas wizyty w naszym biurze poinformujemy Cię o jaką kwotę ZWROTU PODATKU z Holandii możesz się ubiegać. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, wypełnimy i złożymy w Twoim imieniu do holenderskiego urzędu podatkowego Belastingdienst odpowiedni formularz Aangifte.

 • Korespondencyjnie - poprzez e-mail.

  W takim wypadku całkowity koszt usługi wypełnienia formularza Aangifte dla osób nie zamledowanych w Holandii wynosi 150 zł i jest płatny przelewem na nasze firmowe konto, po otrzymaniu kompletu dokumentów niezbędnych do realizacji usługi.

  Aby załatwić ZWROT PODATKU korespondecyjnie wpisz poniżej swój adres e-mail > i kliknij przycisk Wyślij.

   
   

  W odpowiedzi, otrzymasz od nas wiadomość e-mail zawierającą:

  • - KOMPLET DOKUMENTÓW wymaganych do rozliczenia się i ubiegania o zwrot podatku z Holandii, oraz

  • - dokładną INSTRUKCJĘ co z nimi zrobić i gdzie je nam przesłać.

  Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wydrukowania otrzymanych na e-mail formularzy, skontaktuj się z nami telefonicznie a prześlemy Ci je pocztą pod wskazany adres.


Poniżej dokładny opis procedury załatwienia zwrotu podatku z Holandii drogą korespondencyjną.

KROK 1 - weryfikacja dokumentów

Po otrzymaniu Twojej korespondencji, sprawdzimy czy przesłane nam dokumenty są kompletne i umożliwiają rozpoczęcie realizacji usługi.

Jeśli NIE, otrzymasz od nas wiadomośc e-mail z prośbą o ich uzupełnienie.

Jeśli TAK, otrzymasz od nas wiadomosć e-mail:

 • z informacją o dokładnej kwocie ZWROTU PODATKU i ewentualnego "ROZŁĄKOWEGO" o jaką możesz się ubiegać, oraz
 • dane konta bankowego, na które należy dokonać przelewu w celu zlecenia nam wykonania usługi.

Jeżeli po otrzymaniu wiadomości e-mail z informacją o kwocie ZWROTU PODATKU / ROZŁĄKOWEGO jaka Ci przysługuje uznasz, że nie chcesz wypełniać Twojego hoelnderskiego formularza Aangifte za naszym pośrednictwem, możesz zrezygnować z wykonania usługi bez ponoszenia żadnych kosztów.

KROK 2  - wpłata za wykonanie usługi i potwierdzenie przyjęcia zlecenia do realizacji

Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na naszym koncie, otrzymasz poprzez e-mail potwierdzenie przyjęcia Twojego zlecenia do realizacji.

KROK 3 - rejestracja konta bankowego do wypłaty zwrotu podatku z Holandii

Następnie otrzymasz od nas wiadomości e-mail, w której prześlemy ci również specjalne pismo służacę do rejestracji twojego konta bankowego, do otrzymywania przyszłych wypłat pieniędzy z urzędu podatkowego Belastingdienst w Holandii. W tym celu, pismo to będziesz musiał(a) wydrukować i przesłać do Holandii, pod wskazany przez nas adres.

KROK 4 - przesłanie twojej deklaracji do urzędu Belastingdienst w Holandii

Po przeprowadzeniu pierwszych 3 KROKÓW, wypełnimy twój formularz Aangifte i prześlemy go do urzędu podatkowego Belastingdienst w Holandii.

KROK 5 - wydanie decyzji i wypłata zwrotu podatku na konto bankowe

Ostatecznie, po rozpatrzeniu twojej sprawy przez holenderskie władzę podatkowe, otrzymasz z Holandii pocztą decyzję o nazwie Voorlopige Aanslag lub Aanslag z informacją o przyznanej ci kwocie zwrotu podatku.

Wkrótce po wydaniu decyzji, otrzymasz też przelew przyznanego ci zwrotu podatku na konto bankowe zgłoszone w KROKU 3 niniejszej procedury. Przelew ten otrzymasz bezpośrednio z urzędu podatkowego Belastingdienst w Holandii, bez naszego pośrednictwa.

Informujemy jednocześnie, że średni czas oczekiwania na wydanie decyzji i wypłatę zwrotu podatku z Holandii wynosi obecnie od 3 do maksymalnie 36 miesięcy


 

KALKULATOR

Jeżeli chcesz wykonać bezpłatnie obliczenie wysokości zwrotu podatku z Holandii 2017 / 2016 / 2015/ 2014 / 2013 użyj naszego kalkulatora klikając odnośnik poniżej.

kalkulator zwrot podatku z holandii Kliknij TUTAJ aby otworzyć  ZWROTU PODATKU Z HOLANDII KALKULATOR

Formularz ten wypełnisz w kilka minut. Bez zobowiązań i przesyłania jakichkolwiek dokumentów.

W odpowiedzi otrzymasz od nas na podany adres e-mail informację o wysokości ZWROTU PODATKU z Holandii o jaki możesz się ubiegać oraz komplet dokumentów niezbędnych do jego odzyskania.

 

DLACZEGO MY?

 • Stały koszt usługi
  Oferujemy ci stałą opłatę za usługę. Bez ukrytych opłat i prowizji procentowych.

 • Umowa zlecenie
  Usługa wykonywana jest na umowę zlecenie, a nie jak w wielu firmach na "słowo honoru". Dzięki temu wiesz za co płacisz i masz gwarancje, że usługa zostanie wykonana zgodnie z jej warunkami.

 • Proste procedury
  Dla wygody naszych klientów uprościliśmy do maksimum procedury wszystkich oferowanych usług. Niezbędne formalności załatwisz z nami korespondencyjnie, przez telefon lub poprzez e-mail.

 • Maksymalny zwrot podatku
  Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta i jego sprawy, zawsze szukając najkorzystniejszej opcji rozliczenia. Wykorzystujemy wszystkie ulgi podatkowe przysługujące obcokrajowcą, dzięki czemu nasi klienci naprawdę otrzymują maksymalną kwotę zwrotu podatkowego. W przypadkach kiedy jest to opłacalne załatwiamy również zwrot podatku dla małżonka lub partnera podatkowego, czyli tzw. rozłąkowe z Holandii .

 • Profesjonalizm
  W odróżnieniu od innych firm specjalizujemy się tylko i wyłącznie w usługach przeznaczonych dla osób pracujących na terenie Holandii. Dzięki temu wiemy i potrafimy więcej niż konkurencja. W razie potrzeby przeprowadzamy odwołania i korekty decyzji. Często rozwiązujemy sprawy z którymi nie radzą sobie inne biura.

 • Doświadczenie.
  Zwrotem podatku z Holandii zajmujemy się od 2002 roku a z naszych usług skorzystało już kilkadziesiąt  tysięcy klientów.


NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Jak załatwić zwrot podatku z Holandii ?

 2. Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii ?

 3. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii ?

 4. Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zwrotu podatku z Holandii ?

 5. Ile czasu trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii ?

 6. Holenderska karta podatkowa Jaaropgaaf / Jaaropgave

 7. Rozłąkowe Holandia. Co to jest, ile można zyskać, jak załatwić ?

 8. Ile wynosi podatek w Holandii ?

 9. Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

 10. Czy muszę rozliczać się z podatku w Holandii ?

 11. Jaka jest kara za niezłożenie zeznania podatkowego w Holandii ?

 

ZWROT PODATKU z Holandii Wrocław

ZWROT PODATKU z Holandii Kietrz

ZWROT PODATKU z Holandii Głubczyce

ZWROT PODATKU z Holandii Kędzierzyn-Koźle

ZWROT PODATKU z Holandii Ozimek

ZWROT PODATKU z Holandii Wodzisław Śląski

ZWROT PODATKU z Holandii Rybnik

ZWROT PODATKU z Holandii Katowice

ZWROT PODATKU z Holandii Gliwice

ZWROT PODATKU z Holandii Opole

ZWROT PODATKU z Holandii Racibórz

ZWROT PODATKU z Holandii Rogów

ZWROT PODATKU z Holandii Krapkowice

ZWROT PODATKU z Holandii Kraków

ZWROT PODATKU z Holandii Warszawa

ZWROT PODATKU z Holandii Zabrze

ZWROT PODATKU z Holandii Gdańsk

ZWROT PODATKU z Holandii Gdynia

ZWROT PODATKU z Holandii Szczecin

ZWROT PODATKU z Holandii Rydułtowy

ZWROT PODATKU z Holandii Baborów

ZWROT PODATKU z Holandii Strzelce Opolskie

ZWROT PODATKU z Holandii Złotów

ZWROT PODATKU z Holandii Żory

ZWROT PODATKU z Holandii Sosnowiec

ZWROT PODATKU z Holandii Pszów

ZWROT PODATKU z Holandii Chorzów

ZWROT PODATKU z Holandii Kuźnia Raciborska

ZWROT PODATKU z Holandii Głogówek

ZWROT PODATKU z Holandii Gorzów Wielkopolski

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.