W jakim terminie, do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

Jeśli na początku roku otrzymałeś(aś) z holenderskiego urzędu podatkowego Belastindienst druk o nazwie Aangifte C, M, P, lub pismo z wezwaniem do rozliczenia oznacza to, że jesteś zobowiązany(a) do złożenia holenderskiego zeznania podatkowego.
W takim wypadku termin złożenia holenderskiego zeznania podatkowego znajduje się na otrzymanym druku lub wezwaniu i w przypadku obcokrajowców nie zameldowanych na terenie Holandii jest to zazwyczaj 1 Lipca. Jeżeli nie złożysz holenderskiej deklaracji podatkowej w wyznaczonym terminie, urząd Belastingdienst przyśle ci dwa dodatkowe upomnienia z nowo wyznaczonym terminem a po jego przekroczeniu nałoży na ciebie karę w wysokości nawet 984 Euro.

Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie możesz rozliczyć się z holenderskiego podatku w wyznaczonym terminie możemy napisać dla ciebie prośbę o jego przedłużenie. W tym celu przyjdź do naszego biura w Raciborzu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerami (32) 415 21 50 lub (32) 417 20 70.

Dotyczy to również osób, które w danym roku podatkowym nie pracowały na terenie Holandii i nie uzyskały tam żadnych dochodów. W takim przypadku osoby te muszą złożyć deklarację zerową. Jeżeli tego nie zrobią, również zostaną obciążone karą za nie złożenie zeznania/deklaracji.

Holenderską deklarację zerową można złożyć również za pośrednictwem naszego biura. Koszt takiej usługi wynosi od 50 zł. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat skontaktuj sie z nami telefonicznie.

Osoby które nie otrzymały wezwania do rozliczenia i nie muszą dopłacić w danym roku podatku dochodowego w Holandii nie muszą składać holenderskiego zeznania podatkowego.

 

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Jak załatwić zwrot podatku z Holandii ?

 2. Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii ?

 3. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii ?

 4. Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zwrotu podatku z Holandii ?

 5. Ile czasu trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii ?

 6. Holenderska karta podatkowa Jaaropgaaf / Jaaropgave

 7. Rozłąkowe z Holandii. Co to jest, ile wynosi, jak załatwić ?

 8. Ile wynosi podatek w Holandii ?

 9. Progi podatkowe w Holandii

 10. Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

 11. Czy muszę rozliczać się z podatku w Holandii ?

 12. Jaka jest kara za niezłożenie zeznania podatkowego w Holandii ?

 
KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę TRANSLATIKA ul. Piwna 14 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.