W jakim terminie / do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

W przypadku osób nie zameldowanych na terenie Holandii, rozliczenie z podatku dochodowego w Holandii konieczne jest tylko w dwóch przypadkach:

 1. Jeśli otrzymałeś(aś) z holenderskiego urzędu podatkowego Belastingdienst pismo o nazwie Aangiftebrief.

  Jest to pismo wysyłane losowym podatnikom przez holenderski urząd podatkowy Belastingdienst na przełomie LUTEGO i MARCA każdego roku za rok poprzedni rok podatkowy.

  Klinij TUTAJ aby zobaczyć jak wygląda wzór pisma Aangiftebrief 2014.

  Jeżeli otrzymałes(aś) z Holandii pismo o nazwie Aangiftebrief 2015 oznacza to, że holenderski urząd podatkowy wzywa cię do rozliczenia w wyznaczonym na nim terminie. Za rok 2015 jest to 1 LIPEC 2016. W takim wypadku, musisz rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii zarówno wtedy kiedy przysługuje ci jakiś zwrot podatku jak i wtedy gdy wychodzi ci jego dopłata. Jeżeli tego nie zrobisz urząd Belastingdienst może obciązyć cię karą w kwocie do 984 EURO.

  Jeżeli nie jesteś w stanie rozliczyć się z Holandią w wyżej wspomnianym terminie, możemy przygotować dla ciebie pismo z prośbą o jego przedłużenie. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail.

  Dotyczy to również osób, które w danym roku podatkowym nie pracowały w ogóle na terenie Holandii i nie uzyskały tam żadnych dochodów. W takim przypadku osoby te muszą złożyć holenderskie zeznanie zerowe. Jeżeli tego nie zrobią, zostaną one również obciążone przez urząd Belastingdienst karą w kwocie do 984 EURO.

  Holenderską deklarację zerową można złożyć również za pośrednictwem naszego biura. Koszt takiej usługi wynosi od 50 do 100 zł. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat skontaktuj sie z nami telefonicznie pod numerem telefonu (32) 417 20 70 lub (32) 415 21 50.

 2. Jeśli musisz dopłacić w Holandii podatek dochodowy w kwocie powyżej 45 EURO.

  Zgodnie z holenderskimi przepisami podatkowymi osoby, którym z rozliczenia podatku dochodowego w Holandii wynika dopłata w kwocie wyższej niż 45 EURO, również zobowiązane są do złożenia holenderskiego zeznania podatkowego.

  Jeżeli dotyczy cię powyższa sytuacja i pomimo dopłaty chcesz rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii, proponujemy ci obniżoną opłatę za wypełnienie twojej holenderskiej deklaracji podatkowej w kwocie 123 zł.

W pozostałych przypadkach, osoby które nie były zameldowane na terenie Holandii nie muszą rozliczać się z podatku dochodowego a o zwrot podatku z Holandii mogą ubiegać się do 5 lat wstecz.

 

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Jak załatwić zwrot podatku z Holandii ?

 2. Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii ?

 3. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii ?

 4. Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zwrotu podatku z Holandii ?

 5. Ile czasu trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii ?

 6. Holenderska karta podatkowa Jaaropgaaf / Jaaropgave

 7. Rozłąkowe z Holandii. Co to jest, ile wynosi, jak załatwić ?

 8. Ile wynosi podatek w Holandii ?

 9. Progi podatkowe w Holandii

 10. Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

 11. Czy muszę rozliczać się z podatku w Holandii ?

 12. Jaka jest kara za niezłożenie zeznania podatkowego w Holandii ?

 
KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.