Jakie dokumenty są potrzebne / wymagane do załatwienia ZWROTU PODATKU z Holandii ?

Podstawą do wystąpienia o zwrot podatku z Holandii jest holenderska karta podatkowa o nazwie:

Kliknij ten link aby zobaczyć tłumaczenie Jaaropgaaf / Jaaropgave.

Jaaropgaaf lub Jaaropgave zobowiazany jest wydać każdy holenderski pracodawca po zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło zatrudnienie pracownika. Jeśli w danym roku pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, musisz ubiegać się o kartę podatkową od każdego z nich.

Jeżeli nie posiadają Państwo wymaganych dokumentów, należy zwrócić się do pracodawców o ich wystawienie.

W przypadku jeśli z jakichś przyczyn nie są Państwo w stanie uzyskać ich samodzielnie, możemy również zwrócić się o ich wydanie w waszym imieniu.
Kliknij ten link aby dowiedzieć się jak uzyskać Jaaropgaaf / Jaaropgave z Holandii za naszym pośrednictwem.

Jeśli posiadasz komplet kart podatkowych Jaaropgaaf / Jaaropgave za dany rok, możesz bez obaw ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH Z POLSKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO

Dodatkowo w celu uzyskania zwrotu podatku z Holandii za rok 2015, konieczne jest również odpowiednie zaświadczenie z Polskiego Urzędu Skarbowego, potwierdzające ile wyniósł twój dochód uzyskany w Polsce oraz wszystkich innych krajach poza Holandią. Zaświadczenie to trzeba będzie uzyskać na specjalnym formularzu, który udostępnimy ci również bezpłatnie.

Oznacza to, że aby w ogóle móc ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za rok 2015, najpierw będziesz musiał(a) rozliczyć się twoich holenderskich dochodów w Polsce, składając do urzędu skarbowego deklarację podatkową PIT-36 wraz z załącznikiem PIT ZG. Warto tu od razu wspomnieć, że osoby które uzyskały w roku 2015 dochody tylko w Holandii nie muszą dopłacać z tego tytułu żadnego podatku dochodowego w Polsce.

Jeśli nie rozliczyłeś(aś) się jeszcze z dochodu holenderskiego w Polsce, możemy przygotować dla ciebie również odpowiednią polską deklarację podatkową PIT-36 i PIT ZG. Koszt takiej usługi wynosi 50 zł i jest płatny niezależnie od usługi uzyskania zwrotu podatku z Holandii. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy po prawej i wybierz PIT36.

UWAGA !!! Do uzyskania zwrotu podatku z Holandii za lata 2014, 2013, 2012, 2011 wyżej wspomniane zaświadczenie nie jest wymagane.

 

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Jak załatwić zwrot podatku z Holandii ?

 2. Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii ?

 3. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii ?

 4. Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zwrotu podatku z Holandii ?

 5. Ile czasu trzeba czekać na zwrot podatku z Holandii ?

 6. Holenderska karta podatkowa Jaaropgaaf / Jaaropgave

 7. Rozłąkowe z Holandii. Co to jest, ile wynosi, jak załatwić ?

 8. Ile wynosi podatek w Holandii ?

 9. Progi podatkowe w Holandii

 10. Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii ?

 11. Czy muszę rozliczać się z podatku w Holandii ?

 12. Jaka jest kara za niezłożenie zeznania podatkowego w Holandii ?

 
KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.