Dlaczego nie dostałem zwrotu dodatku dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii - Zorgtoeslag ?
Decyzja z zerem "0"

Od jakiegoś czasu obcokrajowcy ubiegający się o zwrot / dodatek / dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii - Zorgtoeslag, dostają w odpowiedzi na złożony wniosek decyzję z zerem "0".

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć wzór takiej decyzji.

Jest to decyzja negatywna/odmowna i oznacza, że holenderski urząd podatkowy Belastingdienst nie przyznaje ci prawa do zwrotu/dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii - Zorgtoeslag, pomimo że ci się ono należy i nie wypłaci ci żadnych pieniędzy z tego tytułu.

Urząd Belastingdienst motywuje swoją decyzję tym, że w momencie otrzymania twojego wniosku o przyznanie Zorgtoeslag, nie posiada w swoim systemie informacji o zapłaconych przez ciebie składkach na ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Ma to zapobiec wyłudzaniu pieniędzy z tego tytułu, przez osoby które nie pracują w Holandii i nie opłacają tam składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Co zrobić jeśli dostałeś(aś) decyzję z zerem "0" ?

Mało kto wie, że nawet jeżeli otrzymałeś(aś) już decyzję negatywną/odmowną z zerem "0", nadal możesz otrzymać pieniądze z tytułu zwrotu/dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii - Zorgtoeslag.

W tym celu konieczne jest wysłanie do holenderskiego urzędu Belastingdienst Toeslagen odwołania wraz z dokumentami potwierdzającymi opłacenie przez ciebie składek na ubezpieczenie zdrowotne w Holandii, czyli:

 • Kopią twojej holenderskiej polisy ubezpieczeniowej, dotyczącą roku za który ubiegasz się o Zorgtoeslag. Jeżeli w danym roku pracowałeś(aś) w kilku terminach lub różnych firmach, musisz dołączyć kopię polis od każdej z nich.

 • Kopiami 3 ostatnich rozliczeń z wypłaty otrzymywanej w Holandii, tzw. SALARIS, dotyczących roku za który ubiegasz się o Zorgtoeslag. Jeżeli w danym roku pracowałeś(aś) w kilku terminach lub różnych firmach, musisz dołączyć kopię 3 ostatnich SALARIS od wszystkich pracodawców.

Aby uzyskać powyższe dokumenty należy zwrócić się z prośbą o ich wydanie do swojego holenderskiego pracodawcy/pracodawców.

Jeżeli zechcesz możemy przygotować za ciebie takie odwołanie. Koszt takiej usługi to 200 zł. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą skontaktuja się z naszym biurem pod numerami telefonu (32) 415 21 50 lub (32) 417 20 70 lub wyślij zapytanie na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Co to jest Zorgtoeslag?

 2. Ile wynosi dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 3. Za które lata można załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 4. Jak załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 5. Co zrobić jeśli dostaje dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag, a nie pracuje już w Holandii?

 6. Dlaczego muszę zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag z Holandii?

 7. Jak wstrzymać dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 8. Jak zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii do Belastingdienst?

 9. Dlaczego nie dostałem dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii ? Decyzja z zerem "0"

 

ZORGTOESLAG zwrot dodatek dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii Opole

ZORGTOESLAG zwrot dodatek dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii Racibórz

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.