Jak zatrzymać, wstrzymać wypłacanie dodatku / dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego ZORGTOESLAG z Holandii ?

Jeśli w danym roku otrzymujesz dodatek / dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag a nie pracujesz lub nie zamierzasz już pracować i nie opłacasz składkek na ubezpieczenie zdrowotne w Holandii, należy jak najszybciej wstrzymać jego wypłacanie.

Aby zatrzymać, wstrzymać wypłaty dodatku / dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag z Holandii należy złożyć odpowiedni wniosek do holenderskiego urzędu podatkowego o nazwie Belastingdienst Toeslagen.

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Samodzielnie

  W tym celu należy skontaktować się z Belastingdienst, dzwoniąc na infolinię dla obcokrajowców pod numer telefonu 0031 555 385 385, i wyjaśnić urzędnikowi że chcemy wstrzymać wypłacanie naszego Zorgtoeslagu. Obsługa klientów odbywa się tam w trzech językach - holenderskim, angielskim i niemieckim.

  Po sprawdzeniu poprawności twoich danych osobowych, urzednik wyśle ci na wskazany adres pocztowy wniosek zmian dotyczących Zorgtoeslagu. Wniosek ten otrzymasz w terminie ok. 4 tygodni od daty jego zamówienia.
  Po otrzymaniu wniosku należy wypisać odpowiednie jego pola oraz datę od której chcemy wstrzymać wypłacanie naszego Zorgtoeslagu i odesłać go pocztą do Belastingdienst.

 • Za pośrednictwem naszej firmy

  W tym celu należy przyjść do siedziby naszego biura lub wypełnić nasz formularz zgłoszeniowy online.
  W przypadku jeśli nie możesz przyjechać do naszego biura, wszystkie formalności załatwisz z nami poprzez e-mail.

  Całkowity koszt takiej usługi to 60 zł.

  Kliknij TUTAJ aby zlecic nam wstrzymanie Twojego dodatku / dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Bez przesyłania jakichkolwiek dokumentów.

Niezależnie od sposobu złożenia wniosku o wstrzymanie dodatku / dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii, do 8 tygodni od daty jego przesłania do Belastingdienst Toeslagen, otrzymasz decyzje z informacją o wstrzymaniu wypłat Zorgtoeslag. Do decyzji dołączone zostanie również żółte polecenie zapłaty z informacją jaką kwotę dodatku / dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii musisz zwrócić do Belastingdienst.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się jak przelać, zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii do Belastingdienst?

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Co to jest Zorgtoeslag?

 2. Ile wynosi dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 3. Za które lata można załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 4. Jak załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 5. Co zrobić jeśli dostaje dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag, a nie pracuje już w Holandii?

 6. Dlaczego muszę zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag z Holandii?

 7. Jak wstrzymać dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 8. Jak zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii do Belastingdienst?

 9. Dlaczego nie dostałem dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii ? Decyzja z zerem "0"

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.