Co zrobić jeśli dostaję zwrot dodatek dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego ZORGTOESLAG nie pracuję już w Holandii ?

Jeśli dostałeś(aś) z urzędu Belastingdienst Toeslagen informację o przyznaniu ci dofinansowania / dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag za dany rok, a w tym roku nie pracujesz i nie zamierzasz już podjąć zatrudnienia na terenie Holandii, należy jak najszybciej wstrzymać jego wypłacanie.

W tym celu konieczne jest złożenie do urzędu Belastingdienst Toeslagen odpowiedniego wniosku.

W przeciwnym wypadku urząd Belastingdienst Toeslagen będzie wypłacał przyznany ci dodatek / dofinansowanie Zorgtoeslag aż do czasu kiedy zorientuje się, że nie są regulowane twoje składki na ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Czasami trwa to nawet kilka lat !!! W takiej sytuacji otrzymasz też nakaz zwrotu całego niesłusznie wypłaconego ci dodatku / dofinansowania Zorgtoeslag, za cały okres w którym nie opłaciłeś(aś) składek na holenderskie ubezpieczenie zdrowotne. Nawet jeśli dodatek / dofinansowanie Zorgtoeslag nie było wypłacane na twoje konto bankowe.

Jak wstrzymać lub  zatrzymać wypłacanie dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgteslag w Holandii ?

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Samodzielnie

  W tym celu należy skontaktować się z Belastingdienst, dzwoniąc na infolinię dla obcokrajowców pod numer telefonu 0031 555 385 385, i wyjaśnić urzędnikowi że chcemy wstrzymać wypłacanie naszego Zorgtoeslagu. Obsługa klientów odbywa się tam w trzech językach - holenderskim, angielskim i niemieckim.

  Po sprawdzeniu poprawności twoich danych osobowych, urzednik wyśle ci na wskazany adres pocztowy wniosek zmian dotyczących Zorgtoeslagu. Wniosek ten otrzymasz w terminie ok. 4 tygodni od daty jego zamówienia.
  Po otrzymaniu wniosku należy wypisać odpowiednie jego pola oraz datę od której chcemy wstrzymać wypłacanie naszego Zorgtoeslagu i odesłać go pocztą do Belastingdienst.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

 1. Co to jest Zorgtoeslag?

 2. Ile wynosi dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 3. Za które lata można załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 4. Jak załatwić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 5. Co zrobić jeśli dostaje dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag, a nie pracuje już w Holandii?

 6. Dlaczego muszę zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag z Holandii?

 7. Jak wstrzymać dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii?

 8. Jak zwrócić dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii do Belastingdienst?

 9. Dlaczego nie dostałem dodatku/dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii ? Decyzja z zerem "0"

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.