Jak zamknąć konto bankowe w Holandii ?
Zamykanie / likwidacja holenderskiego konta bankowego.

Aby zamknąć z Polski konto bankowe w Holandii, należy wykonać kilka czynności.

 1. Sprawdzenie stanu konta i uregulowanie ewentualnego debetu.

  Podobnie jak w Polsce, banki w Holandii potrącają z konta bankowego koszty jego utrzymania. Dlatego jeżeli posiadasz konto bankowe w Holandii i nie pozostawisz na nim wystarczających środków, prędzej czy później pojawi się na nim debet i będziesz mieć dług wobec banku.

  W takim wypadku, żeby zamknąć konto wymagane jest jego wcześniejsze uregulowanie. Najprościej jest zrobić to przelewem zagranicznym ze swojego konta w Polsce.

 2. Ustalenie zgłoszonego w banku adresu.

  Przed zamknięciem konta bankowego w Holandii należy ustalić aktualnie zgłoszony w nim adres zamieszkania. Jest to istotne, ponieważ adres ten trzeba będzie podać we wniosku o jego zamknięcie.

  Jeżeli zgłoszony w banku adres jest nieaktualny, przed zamknieciem konta trzeba wysłać do banku prośbę o jego korektę.

 3. Napisanie wniosku o zamknięcie konta i przesłanie go do siedziby banku w którym zostało założone konto bankowe.

  Wniosek należy napisać w języku holenderskim. Pismo takie powinno zawierać:

  - imię i nazwisko,
  - adres zamieszkania aktualnie zgłoszony w banku,
  - datę urodzenia,
  - numer konta, które chcesz zamknąć.

  Jeśli na twoim holenderskim koncie znajdują się jakieś pieniądze, w piśmie należy podać również odpowiednie dane konta bankowego na które chcesz je przyjąć.

Jeżeli chcesz zamknąć konto bankowe w Holandii możemy ci w tym pomóc. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy koszt takiej usługi wynosi od 300 zł do 500 zł.

W tym celu skontaktuj sie z nami telefonicznie, przyjdź do naszego biura lub przeslij nam wiadomośc e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

KONTAKT

Tel (32) 415 21 50

Tel (32) 417 20 70Imię i nazwisko


Nr. telefonu


e-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, przez firmę Biuro Rozliczeń Zagranicznych ul. Stefana Batorego 47-400 Racibórz, celem przekazania mi dokumentów dotyczących wybranej usługi.